USŁUGI

ENDODONCJA

Endodoncja zwana potocznie leczeniem kanałowym jest dziedziną stomatologii zajmującą się ratowaniem zęba przed usunięciem. Gdy dojdzie do nieodwracalnego zapalenia tkanek zęba, martwicy czy zgorzeli jedyną metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Wykonuje się je poprzez mechaniczne i chemiczne czyszczenie systemu kanałowego celem pozbycia się tkanek patologicznych. W końcowym etapie wypełnia się szczelnie kanały zębowe.

Implantologia oraz implantoprotetyka zajmuje się odtwarzaniem brakujących zębów w jamie ustnej. Jest to rozwiązanie najbardziej zbliżone funkcją do zębów własnych.
Wykorzystując tą metodę można przywrócić braki pojedynczych zębów oraz braki całkowite.

Implantologia

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową utraconych zębów, zmianą ich kształtu i koloru. Przywracaniem estetyki lub jej tworzeniem od podstaw. Tworzymy kompleksowe plany leczenia indywidualne dla każdego pacjenta. Leczenie protetyczne wykonywane jest w oparciu o zęby własne lub stosujemy leczenie implantoprotetyczne na bazie wszczepionych implantów.

Każdy, kto cieszy się pięknym i zdrowym uśmiechem, wie jak ważna jest profilaktyka próchnicy zębów i leczenie powstałych już ubytków. Im szybciej ubytek próchnicowy zostanie wyleczony, tym rzadziej będą Państwo musieli się poddawać zabiegom z zakresu endodoncji.

Leczenie zachowawcze

Stomatologia sportowa

Stomatologia sportowa jest składową stomatologi odtwórczej i profilaktyki stomatologicznej. Zakres jej działań opiera się na rekonstrukcji uszkodzonych zębów wynikających z uprawiania sportów oraz profilaktyki polegającej na wykonywaniu indywidualnych szyn ochronnych.

Wybielanie polega na nakładaniu specjalnego środka wybielającego na wcześniej przygotowane zęby Pacjenta.
Zabieg wybielania zębów jest skutecznym i trwałym poprawieniem estetyki Naszego uśmiechu. Uzyskane rozjaśnienie jest zawsze widoczne o kilka odcieni, a efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do ok 2 lat. Proces wybielania jest bezpieczny dla dziąseł oraz zębów.

Wybielanie

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną obejmującą różnego rodzaju zabiegi w obszarze jamy ustnej związane z zębami, tkanką kostną oraz tkanką miękką. Współczesne możliwości oraz zapotrzebowanie Pacjenta z zakresu chirurgii dentystycznej sprawia, że stale poszerza ona swój zasięg.

Regularne przeglądy stomatologiczne umożliwiają wykrycie wszelkich nieprawidłowości w jamie ustnej i szybkie podjęcie leczenia.

Profilaktyka stomatologiczna

Close Menu